jamatprzewierty@gmail.com
32-014 Brzezie 444

PRZEWIERTY STEROWANEARTYKUŁ

przewierty horyzontalnePrzegląd zaawansowanych technologii i narzędzi wykorzystywanych przy wierceniu w skale

9 października, 2023

Technologia przewiertu w litej skale odbywa sie za pomocą zastosowania podwójnej żerdzi wiertniczej na maszynie.

Etap I Przejście pilotowe

Głowica z węglikami spiekanymi napędzana jest przez żerdź wewnętrzną. Jej głównym zadaniem jest urabianie twardego skalnego gruntu. W żerdzi tej też znajduje sie kanał przez który przepływa płuczka wiertnicza pod dużym ciśnieniem. Ona z kolei ma chłodzić urządzenie wiercące i pomagać w drążeniu otworu w gruncie.
Na końcu żerdzi zewnętrznych znajduje się tzw krzywka wiertnicza czyli obudowa sondy pilota odpowiedzialna za zmianę kąta wiercenia. Za pomocą możliwości obrotu tą żerdzią możemy sterować kierunkiem wiercenia

Etap ll Rozwiercanie i instalowanie rurociagu

Po wykonaniu przejścia pilotowego zakładany jest rozwiertak do skał np. Hole opener z wymiennymi ramionami i rolkami stożkowymi. Za nim instalowana jest rura i rozpczyna się proces już jak w klasycznym wierceniu HDD

Narzędzia do wiercenia i rozwiercania do gruntów skalistych

Do wiercenia pilotowego używamy głowic IADC i PDC występujące w różnych konfiguracjach skrzydeł węglikowych i kształtach skrawających.

wiercenie głowic IADC i PDC   wiercenie pilotowe głowic IADC i PDC

Do rozwiercania najtwardszych formacji skalnych używamy tzw. HOLE-OPENERA. Rozwiertak ten posiada wymienne ramiona i rolki urabiające w zależności od wymaganej średnicy wiercenia.

rozwiercenie formacji skalnych

Przykładowe modele wiertnic skalnych:

Wiertnica MT11XL  AT-BORETEC

Wiertnica MT11XL AT-BORETEC

WIERTNICA TRACTO 18ACS

WIERTNICA Vermeer D40x55 DR

Wiertnica Ditch Witch AT JT3020

Systemy NAWIGACJI głowicy pilotowej:

DCI F5 FALCON

Zestaw składa się z sondy nadającej sygnał, odbiornika i wyświetlacza znajdującego się w kabinie operatora wiertnicy.
Urządzenie pracuje w zakresie kilku częstotliwości 1.3kHz do 19.2kHz. Możliwe jest też połączenie kablowe i i w opcji pomiar siły instalacji rurociągu.

DCI F5 FALCON

UNDERGROUND MAGNETICS MAG 9

Nowy system Mag 9 oferuje łatwiejszy interfejs, zapewniający wyjątkową moc i wszechstronność. Dzięki standardowemu nadajnikowi Echo 50x, Mag 9 pozwala nie tylko na częstotliwości Sub kHz, zapewniając wyjątkową wydajność do głębokości 9m w 0,325 kHz, ale całkowicie eliminuje zakłócenia prętów zbrojeniowych i siatek drucianych, szybko przełączając się w locie na wysokie częstotliwości do 41 kHz, umożliwiając zasięg głębokości  do 45m.

UNDERGROUND MAGNETICS MAG 9

przewierty w skale

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD PROBLEMEM?
My pomyślimy o skutecznym rozwiązaniu.

  • Horyzontalne przewierty sterowane
  • HDD – Horizontal Directional Drilling
  • Przewiert sterowany
  • Przewiert kierowany
32-014 Brzezie 444

Copyright © Strony internetowe hdr.pl


Fatal error: Uncaught TypeError: call_user_func(): Argument #1 ($callback) must be a valid callback, class "JSMin" not found in /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/mrclay/minify/lib/Minify/HTML.php:248 Stack trace: #0 [internal function]: Minify_HTML->_removeScriptCB(Array) #1 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/mrclay/minify/lib/Minify/HTML.php(106): preg_replace_callback('/(\\s*)<script(\\...', Array, '<!DOCTYPE html>...') #2 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/mrclay/minify/lib/Minify/HTML.php(53): Minify_HTML->process() #3 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-minify/wp-super-minify.php(171): Minify_HTML::minify('<!DOCTYPE html>...', Array) #4 [internal function]: wpsmy_minify_html('<!DOCTYPE html>...', 9) #5 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-includes/functions.php(5373): ob_end_flush() #6 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all('') #7 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters('', Array) #8 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #9 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-includes/load.php(1260): do_action('shutdown') #10 [internal function]: shutdown_action_hook() #11 {main} thrown in /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/mrclay/minify/lib/Minify/HTML.php on line 248