jamatprzewierty@gmail.com
32-014 Brzezie 444

PRZEWIERTY STEROWANEREALIZACJA

Przebudowa istniejącej sieci napowietrznej SN-15kV na sieć kablową doziemną wraz z kanalizacją teletechniczną w miejscowości Biskupice Radłowskie

Prace rozpoczęły się od przygotowania terenu pod przewiert, przy wyrównaniu dróg dojazdowych, ułożeniu płyt drogowych pod wiertnicę i system przygotowania płuczki wiertniczej.

Do wykonania przewiertu pod rzeką Dunajec użyto TRACTO GRUNDODRILL 28NPLUS z zestawem dodatkowych żerdzi wiertniczych o łącznej długości 500 metrów.

Przejście pilotowe

Do namierzenia głowicy został wykorzystany system lokalizacji DCI FALCON F5. Nurt rzeki pierwszego dnia był tak wartki, że lokalizacja z pontonu przeciągała się w czasie i przejście pilotowe zajęło dwa dni. Problematyczne było manewrowanie ze względu na obecność wirów wodnych w tym miejscu rzeki, mroźny wiatr i temperatury poniżej zero stopni. Warto nadmienić, że trasa przewiertu przebiegała na długości ok. 200 metrów tafli wody i głębokości ok. 12 metrów od lustra rzeki co było nie lada wyzwaniem dla Lokalizującego.
Sporym utrudnieniem dla operatora były ciągłe przeobrażenia zwiercanych formacji gruntowych- piasek, żwir, ił i znów przejścia w żwir lub piasek.

Rozwiercanie otworu przebiegało już spokojnie ze średnim zużyciem płuczki 350L/min. System mieszania Tracto MA07 zaopatrywał wiertnicę w płuczkę w sposób ciągły bez żadnych przestojów.
Wykonane zostały 3 rozwiercania ( GRUNDOREAM fi300 i fi400 i DiSCREAMER fi400) a w założeniu miały być dwa, ale po drugim przejściu pojawiły się wątpliwości co do należytego wypłukania kanału przy dwóch rozwiercaniach.

Przeciąganie rur przebiegło zgodnie z założeniami pierwotnymi i maksymalne siły przewiertu wyniosły 88kN. Woda na potrzeby prac wiertniczych pobierana była z rzeki, pod którą prowadzona była instalacja.

Cały proces zakończył się w zaplanowanych pięciu dniach roboczych. To kolejny mały sukces naszej firmy a kluczowymi czynnikami, które o nim zaważyły to: wytężona praca zespołowa, doświadczona i zharmonizowana ekipa wiertnicza dysponująca najwyższej klasy sprawdzonym urządzeniem wiertniczym, jakim jest m.in. wiertnica Tracto Grundodrill 28Nplus.

Miejscowość:
Biskupice Radłowskie
Długość:
420 metrów
Średnica rury:
200mm + 110mm
Wiertnica:
Tracto Grundodrill 28Nplus
Czas wiercenia:
5 dni
przewierty w skale

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD PROBLEMEM?
My pomyślimy o skutecznym rozwiązaniu.

  • Horyzontalne przewierty sterowane
  • HDD – Horizontal Directional Drilling
  • Przewiert sterowany
  • Przewiert kierowany
32-014 Brzezie 444

Copyright © Strony internetowe hdr.pl