jamatprzewierty@gmail.com
32-014 Brzezie 444

PRZEWIERTY STEROWANEREALIZACJA

Przebudowa istniejącej sieci napowietrznej SN-15kV na sieć kablową doziemną wraz z kanalizacją teletechniczną w miejscowości Biskupice Radłowskie

Prace rozpoczęły się od przygotowania terenu pod przewiert, przy wyrównaniu dróg dojazdowych, ułożeniu płyt drogowych pod wiertnicę i system przygotowania płuczki wiertniczej.

Do wykonania przewiertu pod rzeką Dunajec użyto TRACTO GRUNDODRILL 28NPLUS z zestawem dodatkowych żerdzi wiertniczych o łącznej długości 500 metrów.

Przejście pilotowe

Do namierzenia głowicy został wykorzystany system lokalizacji DCI FALCON F5. Nurt rzeki pierwszego dnia był tak wartki, że lokalizacja z pontonu przeciągała się w czasie i przejście pilotowe zajęło dwa dni. Problematyczne było manewrowanie ze względu na obecność wirów wodnych w tym miejscu rzeki, mroźny wiatr i temperatury poniżej zero stopni. Warto nadmienić, że trasa przewiertu przebiegała na długości ok. 200 metrów tafli wody i głębokości ok. 12 metrów od lustra rzeki co było nie lada wyzwaniem dla Lokalizującego.
Sporym utrudnieniem dla operatora były ciągłe przeobrażenia zwiercanych formacji gruntowych- piasek, żwir, ił i znów przejścia w żwir lub piasek.

Rozwiercanie otworu przebiegało już spokojnie ze średnim zużyciem płuczki 350L/min. System mieszania Tracto MA07 zaopatrywał wiertnicę w płuczkę w sposób ciągły bez żadnych przestojów.
Wykonane zostały 3 rozwiercania ( GRUNDOREAM fi300 i fi400 i DiSCREAMER fi400) a w założeniu miały być dwa, ale po drugim przejściu pojawiły się wątpliwości co do należytego wypłukania kanału przy dwóch rozwiercaniach.

Przeciąganie rur przebiegło zgodnie z założeniami pierwotnymi i maksymalne siły przewiertu wyniosły 88kN. Woda na potrzeby prac wiertniczych pobierana była z rzeki, pod którą prowadzona była instalacja.

Cały proces zakończył się w zaplanowanych pięciu dniach roboczych. To kolejny mały sukces naszej firmy a kluczowymi czynnikami, które o nim zaważyły to: wytężona praca zespołowa, doświadczona i zharmonizowana ekipa wiertnicza dysponująca najwyższej klasy sprawdzonym urządzeniem wiertniczym, jakim jest m.in. wiertnica Tracto Grundodrill 28Nplus.

Miejscowość:
Biskupice Radłowskie
Długość:
420 metrów
Średnica rury:
200mm + 110mm
Wiertnica:
Tracto Grundodrill 28Nplus
Czas wiercenia:
5 dni
przewierty w skale

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD PROBLEMEM?
My pomyślimy o skutecznym rozwiązaniu.

  • Horyzontalne przewierty sterowane
  • HDD – Horizontal Directional Drilling
  • Przewiert sterowany
  • Przewiert kierowany
32-014 Brzezie 444

Copyright © Strony internetowe hdr.pl


Fatal error: Uncaught TypeError: call_user_func(): Argument #1 ($callback) must be a valid callback, class "JSMin" not found in /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/mrclay/minify/lib/Minify/HTML.php:248 Stack trace: #0 [internal function]: Minify_HTML->_removeScriptCB(Array) #1 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/mrclay/minify/lib/Minify/HTML.php(106): preg_replace_callback('/(\\s*)<script(\\...', Array, '<!DOCTYPE html>...') #2 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/mrclay/minify/lib/Minify/HTML.php(53): Minify_HTML->process() #3 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-minify/wp-super-minify.php(171): Minify_HTML::minify('<!DOCTYPE html>...', Array) #4 [internal function]: wpsmy_minify_html('<!DOCTYPE html>...', 9) #5 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-includes/functions.php(5373): ob_end_flush() #6 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all('') #7 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters('', Array) #8 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #9 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-includes/load.php(1260): do_action('shutdown') #10 [internal function]: shutdown_action_hook() #11 {main} thrown in /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/mrclay/minify/lib/Minify/HTML.php on line 248