jamatprzewierty@gmail.com
32-014 Brzezie 444

PRZEWIERTY STEROWANEREALIZACJA

Przewiert w skale w miejscowości Bielsko-Biała

Pod koniec lipca 2023 roku w miejscowości Bielsko-Biała firma JAMAT Przewierty podjęła się wykonania bezwykopowego przewiertu w gruncie skalistym na odcinku ok. 130mb rurą PE DN160.

Po wykonaniu wizji lokalnej i zebraniu potrzebnych informacji, m.in. o kilku nieudanych próbach wiercenia przez inną firmę, zdecydowano, że najlepszym wyborem do tego zadania będzie użycie wiertnicy skalnej MT11XL Rockdrill.

Jest to maszyna niemieckiego producenta At-Boretec specjalizującego się głównie w wierceniu skalnym. Szczególnym atutem tej maszyny w tym przypadku okazały się jej gabaryty, bo bielskie kręte uliczki utrudniają wjazd samochodem typu TIR, natomiast wiertnica porusza się na ciężarowym 4-osiowym samochodzie, mimo że waży prawie 10T.

Przewiert wykonywany był na potrzeby elektroinstalacyjne i poprowadzenie  rurociagu DN160  pod zagospodarowanymi prywatnymi parcelami z pięknymi ogrodami, w związku z czym przekopanie tego odcinka nie wchodziło w grę. Już na pierwszej żerdzi wiertniczej napotkaliśmy na formacje piaskowca cieszyńskiego. Z każdą kolejną sztangą było coraz gorzej i postęp wiercenia jednej żerdzi wynosił nawet 20minut. Jednym z wielu utrudnień było to, że teren nie był prosty i równy, ale mocno pochylony i trajektoria przewiertu musiała być prowadzona dużą dodatnią inklinacją, aby „wyjść” na odpowiedniej głębokości.

Po przejściu pilotowym z głowicą PDC założono specjalny rozwiertak hole-opener, rozwiercono otwór do wymaganej średnicy i zainstalowano rurociągi PE. Całość operacji zamknęła się w jednym pełnym tygodniu pracy.

Miejscowość:
Bielsko-Biała
Długość:
132 m
Średnica rury:
160 mm
Wiertnica:
MT11XL Rockdrill
Czas wiercenia:
4 dni
przewierty w skale

ZASTANAWIASZ SIĘ NAD PROBLEMEM?
My pomyślimy o skutecznym rozwiązaniu.

  • Horyzontalne przewierty sterowane
  • HDD – Horizontal Directional Drilling
  • Przewiert sterowany
  • Przewiert kierowany
32-014 Brzezie 444

Copyright © Strony internetowe hdr.pl


Fatal error: Uncaught TypeError: call_user_func(): Argument #1 ($callback) must be a valid callback, class "JSMin" not found in /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/mrclay/minify/lib/Minify/HTML.php:248 Stack trace: #0 [internal function]: Minify_HTML->_removeScriptCB(Array) #1 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/mrclay/minify/lib/Minify/HTML.php(106): preg_replace_callback('/(\\s*)<script(\\...', Array, '<!DOCTYPE html>...') #2 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/mrclay/minify/lib/Minify/HTML.php(53): Minify_HTML->process() #3 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-super-minify/wp-super-minify.php(171): Minify_HTML::minify('<!DOCTYPE html>...', Array) #4 [internal function]: wpsmy_minify_html('<!DOCTYPE html>...', 9) #5 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-includes/functions.php(5373): ob_end_flush() #6 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): wp_ob_end_flush_all('') #7 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters('', Array) #8 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #9 /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-includes/load.php(1260): do_action('shutdown') #10 [internal function]: shutdown_action_hook() #11 {main} thrown in /home/klient.dhosting.pl/hdr/jamat-przewierty.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/mrclay/minify/lib/Minify/HTML.php on line 248